FAQ

FAQ - najczęściej zadawane pytania

1. Ile kosztuje dach z wiązarów?

Każdy projekt jest wyceniany indywidualnie w zależności od stopnia skomplikowania konstrukcji, rodzaju pokrycia dachowego, zastosowanych rozwiązań, materiałów i miejsca budowy.

2. Jakie drewno jest używane do budowy wiązarów?

Jest to tarcica suszona do wilgotności 15-18%, czterostronnie strugana, impregnowana, klasyfikowana wytrzymałościowo klasy C 24, na życzenie klas wyższych.

3. Czy można zamówić wiązary z montażem?

Istnieje możliwość zamówienia tylko wiązarów i zamontować je samodzielnie według naszych instrukcji lub też zamówić wiązary z montażem, który wykona nasz wykwalifikowany zespół fachowców.

4. Czy możliwa jest wykorzystanie już istniejącego projektu?

Tak. Zarówno w przypadku nowego, jak i już gotowego projektu, konstrukcję wiązarów projektujemy od nowa. Pozwala to na dobranie optymalnego rozwiązania konstrukcji dachu, biorąc pod uwagę kształt budynku, jak i koszty jego wykonania. Ponadto program komputerowy generuje niezbędną dokumentację produkcyjną, co pozwala zachować przewidywalne parametry oraz określić koszt wiązarów.

5. Jakie informacje muszę dostarczyć, aby otrzymać ofertę na wykonanie wiązarów?

Minimum informacji to: rzut przyziemia (obrys murów), rzut i przekrój dachu w przypadku istniejącego projektu, materiał na pokrycie dachu i izolację przypadającą zarówno na górny, jak i dolny pas wiązara, lokalizację budowy.

6. Czy można samodzielnie zmontować konstrukcję dachu z wiązarów?

Tak. W przypadku mniej skomplikowanych dachów, np. dwuspadowych czy jednospadowych, Klient może sam zamontować konstrukcję i w takim przypadku otrzymuje stosowne instrukcje. W przypadku skomplikowanych dachów zalecamy jednak skorzystać z wyspecjalizowanych ekip montażowych.

7. Czy konstrukcję dachu z wiązarów można kryć dachówką ceramiczną?

Tak. Każda konstrukcja projektowana jest indywidualnie na potrzeby klienta przy założeniu przewidywanej obciążeń stałych i zmiennych, zarówno na pasie górnym, jak i pasie dolnym wiązara.